LSI dhe PBDNJ bashkë në zgjedhje?

9:29 / 7.02.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ)mund të shkojnë në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit në një koalicion të përbashkët.

Kjo jo vetëm faktin se kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule deklaroi se po shikon mundësinë për të qenë pjesë e një “Poli të Tretë”, por sepse dje ai ka zhvilluar një takim “sekret” me kreun e LSI-së Ilir Meta. Meta dhe Dule kanë drekuar për gati dy orë në një nga restorantet e kryeqytetit larg vëmendjes së medies.

PBDNJ prej vitit 2009 ka qenë pjesë e opozitës ndërsa tani ndihet e distancuar nga Partia Socialiste, të njëjtën distancë po kërkon të krijojë edhe LSI me Partinë Demokratike, me të cilën bashkëqeveris prej 2009-s. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.