"Marrëveshja për doganat - pazar kryeministrash"

20:49 / 18.01.2013

Takimi i katërt ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe homologut të tij serb, Ivica Daçiq, i zhvilluar në Bruksel, ka rezultuar me arritjen e marrëveshjes së përkohshme për doganat.

Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje thotë se vetë komunikata e përbërë prej tri fjalish, e cila është lëshuar nga Zyra e Baroneshës Ashton, tregon për mostransparencën e këtij procesi, raporton KTV.

Ai e ka quajtur marrëveshjen për doganat si pazar kryeministrash. Për Konjufcën kjo marrëveshje bën legalizimin e strukturave kriminale në veri dhe jo shpërbërjen e tyre. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.