Masakër në Siri

21:18 / 19.01.2013

Një tjetër masakër në Siri. Të paktën 36 persona u vranë, mes të cilëve 14 fëmijë pas bombardimeve në periferi të Damaskut.

Përmes një videoje, e cila nuk mund të verifikohet në mënyre të pavarur, shihen dhjetëra gra që qajnë mbi trupat e fëmijëve të tyre në një fushë në Guta-n Lindore, pranë një bazë të Mbrojtjes ajrore ne Muleiha, pak kilometra larg kryeqyteti, transmeton TCH.

Këto ishin bombardimet më të rënda të muajve të fundit; me avionë dhe predha artilerie, ndërsa në veri të vendit vijon avancimi i forcave opozitare, që javën e kaluar morën nën kontroll edhe një aeroport ushtarak të përdorur nga trupat e regjimit për nisjen e avionëve dhe helikopterëve bombardues. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.