Masakër në Siri, mbi 100 civilë të vrarë

13:42 / 17.01.2013

Më shumë se 100 civilë janë vrarë në Homs, shumë prej të cilëve janë fëmijë ka njoftuar observatori sirian për të drejtat e njeriut.

Masakra ka ndodhur të martën, mirëpo është raportuar tek të enjten, raporton AFP.

Mësohet se gjatë sulmit ushtria i ka vënë zjarrin disa shtëpive, i ka qëlluar me armë civilët, ndërsa disa të tjerë i ka therur me thikë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.