Mbi 80 të vrarë në Alepo

20:35 / 15.01.2013

Zyrtarët dhe punonjësit shëndetësorë kanë bërë me dije së më shumë se 80 persona kanë vdekur në sulmin mbi një universitet në Alepo të Sirisë, transmeton agjencia AFP.

Më herët, u raportua për shpërthimin por, nuk u dha numri i viktimave. Televizioni shtetëror fajësoi kryengritësit për shpërthimin e së martës.

Universiteti i Alepos gjendet në territorin e kontrolluar nga ushtria, transmeton Rel.

Alepo është qyteti më i madh i Sirisë dhe ka qenë arenë luftimesh mes trupave qeveritare dhe kryengritësve, që nga korriku i vitit 2012. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.