Me Bajram Rexhepin marrëdhëniet “akull”

10:43 / 28.12.2012

Avokati i Popullit, Sami Kurteshi ka deklaruar se ka marrëdhënie jashtëzakonisht të ftohta me ministrin e Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi.

Sipas tij, asnjëherë nuk është zhvilluar ndonjë takim zyrtar mes tyre por edhe nëse janë takuar rastësisht, Kurteshi ka thënë se marrëdhëniet kanë qenë të ftohta.
Kurteshi në KTV ka theksuar se ka përshtypjen që gjërat janë personalizuar.
Ndryshe, Avokati i Popullit kishte reaguar për forcën e përdorur ndaj deputetëve dhe protestuesve të Vetëvendosjes nga Policia e Kosovës.
Kurteshi ka theksuar se me drejtorin e Policisë, Shpend Maxhunin kanë marrëdhënie korrekte, raporton "Dukagjini". /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.