Mentor Shala drejtor i përgjithshëm i RTK-së

22:25 / 24.01.2013

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës e ka zgjedhur Mentor Shalën drejtor të përgjithshëm të kësaj shtëpie mediatike.

Burime të portalit "Reporteri" brenda Bordit të RTK-së, kanë bërë të ditur se brenda këtij institucioni, me shumicë votash, është vendosur që Drejtor i Përgjithshëm i RTK-së të jetë Meton Shala.

Në konkursin për këtë post të mbyllur ditë më parë, kishin konkurruar drejtori i deritanishëm, Sylejman Shaqiri, Muharrem Nitaj, Ragip Luta, Zymber Kelmendi, Jeton Budima dhe Zymber Veliu, dhe Mentor Shala, i cili mbante postin e zëvendësdrejtorit.

Shumë shpejtë pritet që vendimi të publikohet edhe nga vetë Bordi i RTK-së. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.