Mërgimtarët “bllokohen” në Merdarë

21:46 / 4.01.2013

Pas festave të fundvitit, janë krijuar sërish radhë të gjata në Merdarë, njoftojnë burimet e Telegrafit.

Ramadan Gashi, mërgimtar nga Kosova që jeton në Austri, ka thënë për Telegrafin se kolonat në Merdarë arrijnë deri në tri kilometra. Sipas tij, kolonat janë pasojë e neglizhencës së autoriteteve serbe.

“Një orë e gjysmë kam pritur me makinë, për të lëvizur vetëm 100 metra”, ka thënë Gashi.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë për Telegrafin se ka pasur kolona në intervale kohe prej 45 minuta deri në një orë e gjysmë, për shkak të fluksit të qytetarëve gjatë festave.

“Në këso raste ne shtojmë personalin, por varet edhe nga pala serbe se sa janë efikas”, ka thënë ai. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.