Mianmar, zjarr në shkollën myslimane, 13 të vdekur

9:43 / 2.04.2013

Një zjarr në shkollën myslimane të qytetit Rangoon, në Mianmar, ka lënë të vdekur të paktën 13 persona, duke përfshirë edhe fëmijë.

Oficerë të policisë kanë njoftuar se zjarri është shkaktuar nga një defekt elektrik, raporton AP.

Sipas zyrtarëve policor, viktimat kanë ndërruar jetë nga djegiet ose nga asfiksimi prej tymit.  Ky incident ndodhi në kohën kur në Mianmar ka pasur dhunë sektare. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.