Mrkic: Politika “edhe BE-ja edhe Kosova” e qëndrueshme

11:29 / 17.01.2013

Shefi i diplomacisë serbe, Ivan Mrkic ka deklaruar se për Beogradin synimet mbeten të njëjta, ndërsa politika “edhe BE-ja edhe Kosova” është plotësisht e qëndrueshme.

“Nuk mundemi dhe nuk duam të heqin dorë nga asnjëra nga këto dy çështje”, i ka thënë Mrkic gazetës “Novosti”, transmeton QIK.

“Nëse punojmë mirë dhe kemi qëndrim të mençur politik, do të ruajmë edhe interesat në Kosovë dhe do të bëhemi një ditë anëtar i BE-së”, ka theksuar Mrkic. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.