Mustafa: Platforma s’ka të bëjë me Luginën, ne do t’i bashkohemi Kosovës

8:08 / 22.12.2012

Platforma e Serbisë për Kosovën nuk duhet të ndërlidhjet me çështjen e shqiptarëve në Luginën e Preshevës, vlerësojnë përfaqësues politikë të kësaj ana.

Sipas tyre, platforma serbe është shumë denigruese dhe asnjëherë nuk do të realizohet, ndërsa theksojnë se ata nuk do të ndalën derisa ta jetësojnë bashkimin me Kosovën.

Ragmi Mustafa, kryetar i komunës së Preshevës ka deklaruar për “Tribuna Shqiptare” se shteti serb po e vazhdon politike e moçme serbe karshi Kosovës.

Sipas tij, me platformën e fundit të prezantuar nga qeveria Serbe është vetëtuar se kjo qeveri edhe me tutje po tregon papjekuri politike karshi Kosovës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.