Mustafa premton kujdes për fëmijët e luftëtarëve

18:58 / 27.12.2012

Për nder të festave të fundvitit, kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa u ka shpërndarë dhurata fëmijëve të familjeve të dëshmorëve, invalidëve dhe veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Me ketë rast, kreu i Prishtinës iu ka uruar fëmijëve shumë shëndet dhe një vit të mbarë në vitin 2013.

Isa Mustafa ka premtuar me këtë rast se Komuna e Prishtinës do të vazhdojë të kujdeset për fëmijët e familjeve të dëshmorëve, invalidëve dhe ushtarëve të UÇK-së, sepse këto familje meritojnë shumë më shumë që “ne kemi qenë në gjendje të bëjmë kësaj radhe”, transmeton Koha.net. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.