NATO: KFOR-i mbetet në Kosovë

9:02 / 18.01.2013

Ministrat e Mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s janë pajtuar të enjten në Bruksel se përparimi i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit po jep bazën për optimizëm dhe kanë premtuar vazhdimin e punës në vendosjen e ambientit të sigurt për të gjithë qytetarët e Kosovës.

“Përparimi konkret në dialog dhe zbatimi i marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit japin bazën për optimizëm”, ka deklaruar gjenerali Knud Bartels, shef i Komitetit ushtarak të NATO-s, në konferencën me gazetarë pas takimit dyditor të Këshillit Ministror.

Siç njofton “Epoka e Re”, ai ka thënë se KFOR-i do të vazhdojë që ta kryejë misionin e vet në Kosovë, “si deri më tani”, dhe me këtë ka sqaruar spekulimet për tërheqjen e një pjese të kontingjentit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.