Në Tabanoc bllokohet heroinë në vlerë 200 mijë euro

18:15 / 3.04.2013

Në pikën doganore mes Maqedonisë dhe Serbisë, në Tabanoc, është bllokuar një sasi e konsiderueshme heroine prej 3 kilogramëve, e cila kap vlerën e 200 mijë eurove.

Heroini gjendej në një nga autobusët e linjës së Maqedonisë, dhe u bllokua në pikën doganore nga autoritetet maqedonase dje në orët e vona.

Droga i përkiste një shtetasi maqedonas nga Struga, me inicialet R. M., 40 vjeç. Ai e kishte fshehur dhe mbështjellë drogën rreth trupit me një shirit ngjitës, transmeton Shekulli online.

Mësohet se autobusi dhe droga kishin destinacion Vjenën, ndërsa gjatë kontrollit të personit të ndaluar, janë sekuestruar edhe 2 mijë euro. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.