Nëna e nuses: Vajza ime rrihej barbarisht nga vjehrra

10:24 / 18.02.2013

‘Xhemilja torturohej nga vjehrra, si dhe rrihej barbarisht nga bashkëshorti i saj, Mond Skuka, i cili pjesën më të madhe rrinte në Greqi. Vajza ime qëndroi në shtëpinë e familjes Skuka vetëm për shkak të fëmijëve të saj të mitur”. Kështu u shpreh dje, nëna e 30-vjeçares Skuka, e cila mbrëmjen e së martës që shkoi, bashkë me kunatën e saj, i hodhën vaj të nxehtë në vesh 67-vjeçares, Naime Skuka, dhe më pas e groposën në ahurin e bagëtive.

Të afërmit e Xhemiles pohuan se ajo dhunohej sistematikisht nga vjehrra dhe burri.

“Nuk mbaj mend njëherë që ime bijë Xhemilja të vinte e qeshur në shtëpinë tonë. Atë e rrihte burri, sa herë që ai kthehej nga Greqia. Ndërkohë që e vjehrra e shante me fjalë të rënda dhe hidhte një mal akuza ndaj saj. Qëndrimi në banesën e familjes Skuka ishte një ferr për vajzën time. Ajo një ditë do të detyrohej që ta braktiste të shoqin që e torturonte, qëndroi në shtëpinë e tij vetëm për hatër të fëmijëve që i ka të mitur”, ka thënë nëna e 30-vjeçares, raporton BalkanWeb.

Xhemile Skuka dhe kunata e saj, Hike Skuka, 23 vjeç, akuzohen se në bashkëpunim me njëra-tjetrën vranë dhe groposën vjehrrën e tyre.

Sot, pritet që Gjykata e Shkallës së Parë e Dibrës të vendosë masën e sigurisë ndaj tyre. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.