Nikolic: Ndërkombëtarët të mbrojnë serbët në Kosovë

20:17 / 11.02.2013

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic dhe patriarku serb, Irinej, kanë thënë se misionet ndërkombëtare, të pranishme në Kosovë “me pajtimin e Serbisë”, janë të obliguara që të mbrojnë të drejtat e qytetarëve dhe objektet fetare atje.

Sipas mediave serbe, Nikolic dhe Irinej kanë shfaqur shqetësimin e tyre në lidhje me sigurinë e qytetarëve serbë dhe të kishave ortodokse në Kosovë, sidomos pas incidenteve të fundit në Manastirin e Deçanit.

Nikolic dhe Irinej janë takuar në kuadër të kontakteve të rregullta me njëri-tjetrin. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.