Nikolic: Serbia kurrë në NATO

13:24 / 28.12.2012

Kryetari i Serbisë, Tomislav Nikolic, ka deklaruar se Serbia kurrë nuk do të duhej të hynte në NATO dhe se për këtë është deklaruar Kuvendi i Serbisë, dhe se ai që dëshiron të vendos ndryshe, do të duhej të konsultohej me qytetarët.

“Asnjëherë nuk do të propozoj të hyjmë në NATO, e as që do të pajtohem nëse qytetarët e Serbisë e marrin një vendim të tillë”, tha Nikolic në intervistën për Radiotelevizionin e Serbisë, dhe shtoi se “partneriteti për paqe është maksimumi me të cilin duhet të bashkëpunojmë me NATO-n”, transmeton Rel.

Sipas tij, derisa të tjerët rreth Serbisë “nuk vendosin për tu ulur dhe t’i ndalim kërcënimet për njëri-tjetrin, Serbia duhet ta ketë ushtrinë”. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.