Një muaj paraburgim për trafikantët e dyshuar

17:18 / 9.01.2013

Gjykatësi i procedurës paraprake në gjykatën themelore të Gjilanit Ilmi Dalipi tha se u ka caktuar nga një muaj paraburgim katër të dyshuarve Shaip Gashi, Ahmet Berisha, Pajtim Haziraj dhe Arsim Haziraj.

Gjykata themelore në Gjilan përmes gjykatësit të procedurës paraprake Ilmi Dalipi u ka caktuar nga një muaj paraburgim katër të dyshuarve për veprën penale “kontrabandimi me emigrantët”.

Gjykatësi Ilmi Dalipi tha për rajonipress se u ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të dyshuarve Shaip Gashi (1981) nga fshati Kopiliq i Skënderajt, Ahmet Berisha (1990) nga Klina, Pajtim Haziraj (1982) nga Llausha dhe Arsim Haziraj (1984) nga Skënderaj.

Gjykatësi Dalipi tha se të dyshuarit e kanë mohuar veprën ndërkaq të njëjtit dyshohet se kanë tentuar të dërgojnë në territor të Serbisë të dëmtuarin Labinot Sylejmanin dhe Shpend Zefin. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.