Një person i plagosur në Rashçe të Shkupit

9:43 / 14.03.2012

Persona të maskuar me armë zjarri kanë plagosur rëndë pronarin e një këmbimoreje Agim Tanallarin, nga fshati Rashçe i Shkupit.

Incidenti ka ndodhur të martën rreth orës 18.35 në rrugën Rashçe – Radushë në komunën e Sarajit të Shkupit, kur rreth gjashtë persona me maska dhe të armatosur me pushkë automatike kanë ndaluar Agim Tanallarin, 31 vjeç i cili po udhëtonte drejt shtëpisë me makinën “Opel Insignia” i shoqëruar nga babai i tij, njofton agjencia INA.

Grabitësit kanë shtënë me armë dhe kanë plagosur 31 vjeçarin, ndërsa më pas me dy makina “Opel Astra Karavan” dhe “Opel Vectra”, kanë ikur nga vendi i ngjarjes.

Policia theksoi se sulmi dyshohet të jetë ndërmarrë për qëllim grabitje, pasi që Agim Tanallari ishte pronar i këmbimores “Vrella” në Shkup. Sipas informacioneve nga spitali ushtarak, Tanallari është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia bëri të ditur mbrëmë vonë se dy makinat e grabitësve janë gjetur në basenin e peshqve në Radushë. MPB ka informuar se nesër do të jap detaje mbi incidentin, pas kryerjes se ekspertizës nga ekipet e policisë kriminale dhe hetuesisë. /Telegrafi/


 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.