Obama shtie me armë

12:37 / 3.02.2013

Administrata e Shteteve të Bashkuara i ka publikuar fotografitë, në të cilat shihet presidenti Barack Obama duke shtënë me armë.

Në këtë foto të Shtëpisë së Bardhë, e bërë në gusht të vitit të kaluar, shihet presidenti amerikan duke e mbajtur pushkën dhe duke shtënë në caqe në pushimoren presidenciale Camp David në Merilend.

Aktualisht, presidenti Obama i tha revistës “New Republic”e ai e praktikon qitjen me armë në caqe si sport. Transmeton Rel.

Këto publikime të fotografive u bënë dy ditë para se zoti Obama të udhëtoj për në Minesota, për diskutim lidhur me masat për kontroll të armëve, pas të shtënave në muajin Dhjetor, me ç’rast në një shkollë fillore në Konektikat, u vranë 26 vetë, përfshirë 20 nxënës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.