Pakistan: 11 të vrarë dhe 40 të plagosur nga një shpërthim

15:21 / 10.01.2013

Policia pakistaneze ka bërë të ditur se si pasojë e një shpërthimi në një treg të mbushur me njerëz në Quetta kanë vdekur të paktën 11 persona, ndërsa 40 të tjerë janë plagosur.

Sipas policisë një grup lokal militant ka marrë përgjegjësinë për sulmin, raporton Reuters.

Shumica e të vdekurve janë shitës të perimeve dhe të rrobave.

Një oficer i policisë tha se një fëmijë është në mesin e të vdekurve, ndërsa në mesin e të plagosurve janë edhe tre policë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.