Pantic, zëvendësshef i Zyrës për Kosovën

13:38 / 31.12.2012

Qeveria e Serbisë ka emëruar Krstimir Panticin dhe Malinka Mitrovicin zëvendës të drejtorit të Zyrës për Kosovën, njoftojnë mediat në Beograd.

Pantic është kryetar i Mitrovicës, i zgjedhur ilegalisht nga zgjedhjet vendore që ka mbajtur Serbia në veri.

Drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë është Aleksandër Vulin. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.