Pantici: Koktej molotovi në objektin e komunës sonë, sigurinë që nesër e mban Mbrojtja Civile

22:56 / 20.01.2013

Persona të panjohur, rreth orës 20:40, kanë hedhur në ndërtesën e komunës paralele të Mitrovicës, koktej molotovi, të cilat kanë shkaktuar dëme të vogla në objekt.

Kryetari ilegal i Komunës së Mitrovicës, Krstimir Pantic, i tha Tanjugut se incidenti ndodhi në prezencën e trupave të KFOR-it, të cilët, pasi qytetarët filluan të mblidhen, u tërhoqën nga vendi i ngjarjes.

Pantici tha se katër automjete të KFOR-it, pas incidentit, u tërhoq në pjesën jugore të Mitrovicës, duke deklaruar se siguria e objektit të komunës që nesër do të bëhet nga Mbrojta Civile.

Ndërtesa e komunës paralele të Mitrovicës është e vendosur në lagjen multietnike të njohur si Tre Rrokaqiejt. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.