Paraburgim për Sabedin Rekën e Valsat Sejdiun

20:15 / 7.02.2013

Kryetari i Gjykatës Themelore në Gjilan ka konfirmuar se gjykatësja e procedurës paraprake, Drane Simonaj, u ka caktuar Sabedin Rekës dhe Valsat Sejdiut masën e paraburgimit prej 30 ditësh, për veprën penale “vjedhje e rëndë”.

Kryetari i Gjykatës Themelore në Gjilan, Zyhdi Haziri, ka konfirmuar për Rajonipress këtë vendim.

Sabedin Reka nga Kaçaniku është shtetas i Maqedonisë, si dhe Valsat Sejdiu. Ky i fundit me vendbanim në Binqë të Vitisë. Ata janë të dyshuar për vjedhjen e kishave serbe në Kllokot, Partesh, Binqë dhe Budrikë .

Haziri tha se në arrati ndodhen edhe tre të dyshuar tjerë, shqiptarë, po ashtu shtetas të Maqedonisë. /Telegrafi/


 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.