Për koalicionin dihet në shkurt

9:36 / 25.01.2013

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi ka thënë se nga mesi i muajit shkurt do të dihet definitivisht nëse AAK-ja do të jetë apo jo pjesë e koalicionit qeverisës.

“Ofertën tonë e kemi proklamuar. Tash po presim që në shkurt të definohet nëse do të jemi pjesë e koalicionit qeverisës, me Haradinajn kryeministër ose në të kundërtën do të mbetemi në opozitë. Saktësisht dhe përfundimisht pozicioni i AAK-së do të definohet nga mesi i muajit shkurt”, ka thënë Isufi për “Epokën e Re”.

Ai ka folur edhe për zhvillimet e fundit në Luginë të Preshevës, duke vlerësuar se Beogradi është duke e treguar fytyrën e vërtetë të Milosevicit.

Isufi ka kritikuar Qeverinë e Kosovës se nuk ka bërë sa duhet për shqiptarët e Kosovës Lindore. 

Më tej, ai ka folur edhe për procesin e brendshëm zgjedhor të AAK-së. Sipas tij, pas këtyre zgjedhjeve AAK-ja do të jetë më e madhe dhe më e fuqishme.

Isufi ka bërë me dije se lideri aktual, Haradinaj nuk do të ketë kundërkandidat për kryetar të partisë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.