Përleshen dy familje për pronën në një fshat të Malishevës

10:55 / 25.02.2013

Policia e Kosovës njoftoi se pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor ka ardhur deri te përleshja fizike në mes dy familjeve, me ç’rast gjatë përleshjes janë përdorur mjete të forta (lopatë dhe sopat).

Policia njoftoi se me këtë rast lëndime trupore kane pësuar tre meshkuj dhe një femër.

“Të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK-Prishtinë. Njësiti policor në vend të ngjarjes ka gjetur dhe konfiskuar mjetet e forta që dyshohet të jenë përdorura në rast”, thuhet në raportin e Policisë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.