Pesë të arrestuar për mashtrim

10:15 / 30.01.2013

Policia e Kosovës njoftoi se në fshatin Bllacë të Suharekës ka arrestuar pesë të dyshuar, një mashkull dhe katër femra, shtetas të Shqipërisë pasi që të njëjtit kinse duke e parashikuar fatin e një femre e kanë mashtruar dhe i kanë marrë një sasi ari në vlerë rreth 2500 euro.

Dyshohet se të njëjtit kanë kryer vepra të tilla edhe te persona të tjerë.

Në konsultim me Prokurorin të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.