Plaçkitet arka e NLB-së me 13 mijë euro

20:34 / 20.02.2013

Nën kërcënimin me armë, dy persona kanë plaçkitur një filial të NLB-së në periferi të Prishtinës. Dyshohet se shuma e vjedhur është rreth 13 mijë euro.

"Incidenti ka ndodhur rreth orës 15:00 në zonën industriale Inter Europa, në afërsi të terminalit doganor, ku në filialin e një banke kanë shkuar dy të dyshuar, dhe njëri prej tyre nën kërcënimin e armës ka marrë nga aty një arkë me të holla”, ka thënë zëdhënësi policor Arbër Beka.

Ai ka shtuar se policia ka konfiskuar një veturë si pjesë e hetimeve.

“Njësitet policore, përfshirë ato të hetimeve, kanë dalë në vendin e ngjarjes. Policia ka konfiskuar një veturë, me targa të Prishtinës, si pjesë e procedurës hetimore”, ka thënë Beka.

Sipas policisë, nuk dihet saktë shuma e parave të plaçkitura. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.