Porosia e Isës për Hashimin: Ik nga Prishtina nëse s’të pëlqen, e kthehu atje nga ke ardhur

22:56 / 21.12.2012

Kreu i LDK-së dhe i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, e ka porositur kreun e PDK-së dhe të Qeverisë së Kosovës, Hashim Thaçi se mund të largohet nga Prishtina dhe të kthehet atje prej nga a ardhur, nëse nuk i pëlqen Prishtina.

Në këtë mënyrë Mustafa i është përgjigjur akuzave dhe kritikave të kryeministrit Thaçi, i cili në një debat në “Klan Kosova” ka thënë se në Prishtinë ka stagnim të madh qeverisës.

Mustafa ka shtruar pyetje dhe njëkohësisht është përgjigjur: “Pse jeton Hashim Thaçi në Prishtinë, pra? Vetë fakti që këta zyrtarë kanë dëshirë të vijnë në Prishtinë tregon çka mendojnë për Prishtinën”, ka thënë kreu i kryeqytetit të vendit.

Ai ka shtuar se PDK-ja në Prishtinë nuk mund të fitojë kurrë.

“Prishtina për ta është një ëndërr që nuk mund ta realizojnë, sepse nuk kanë pasur kurrë përkrahje domethënëse në Prishtinë”, ka deklaruar Isa Mustafa. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.