Prangosen tre të dyshuar për vjedhje të rënda

11:58 / 25.02.2013

Pasi kanë bërë disa vjedhje të njëpasnjëshme nëpër shitore të Suharekës, tre romë të cilët kanë vepruar në grup, janë kapur nga Policia e Kosovës, njërin prej të cilëve e ka zënë në flagrancë.

“Hetues policorë nga stacioni policor në Suharekë pas një pune intensive kanë arritur që në flagrancë të identifikojnë dhe të arrestojnë të dyshuarin A.K të datëlindjes 1986, romë i Kosovës në dyshimin e bazuar se i njëjti në bashkëveprim edhe me dy të dyshimtit tjerë, në mini marketin ‘Beni’ në lagjen fidanishte, në Suharekë kanë vjedhur 8 pako cigare të llojit “Marlboro” dhe kanë ikur në drejtim të panjohur. Ndërsa dy të dyshuarit N.K i datëlindjes 1990 dhe A.K i datëlindjes 1996, gjithashtu romë janë arrestuar në Fushë Kosovë”, thuhet në një komunikatë të policisë së Kosovës.

Personat e dyshimtë kanë vepruar në grup dhe kanë kryer edhe disa vjedhje në disa shitore të tjera në Suharekë.

Me urdhër të prokurorit, të dyshimtit janë ndaluar në Qendrën e ndalimit në Suharekë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.