Pritet të mbahet takimi i liderëve për reformën zgjedhore

13:50 / 23.04.2013

Gjatë së martës pritet që të mbahet takimi i liderëve për reformën zgjedhore, takim ky i thirrur nga lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli.

Ndonëse deri më tash janë mbajtur disa takime, ende vazhdojnë të mbesin çështje të hapura si zgjedhja e presidentit, përbërja e Komisionit Qendror Zgjedhor dhe vendeve të rezervuara.

Deri më tash liderët janë pajtuar në pikën që ka të bëjë me zonat zgjedhore, ku është vendosur që të ketë vetëm një zonë zgjedhore, si dhe të shkohet me lista të hapura.

Takimi i thirrur nga lideri I AKR-së, Behgjet Pacolli pritet të mbahet në ora 14 në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.