Prokuroria nuk komenton nëse trupi i Sopës kishte plagë nga thika

9:58 / 31.01.2013

Nuk sqarohen rrethanat e vdekjes së zyrtarit të Qeverisë, Hamdi Sopa, i cili dje u gjet i vdekur në Rrugën ‘Agim Ramadani”, pasi kishte rënë nga kati i tetë i ndërtesës.

Rasti fillimisht u cilësua si vetëvrasje e dyshimtë. Megjithatë KTV-ja merr vesh se raportet e hetuesisë dhe autopsia thonë se ai ishte sulmuar fizikisht para se të binte nga banesa e tij.

Ndërkohë që besohet se policia ka gjetur një thikë dhe se ka persona të dyshimtë.

Gazeta “Koha Ditore” ka kontaktuar me prokuroren e këtij rasti nga Prokuroria Themelore e Prishtinës, Besa Krajku, e cila nuk ka dashur të komentojë nëse trupi i të ndjerit Sopa ka qenë apo nuk ka qenë me plagë.

“Çështja është nën hetime. Jemi duke u munduar të zbulojmë se çka ka ndodhur dhe pse ka ndodhur. Nuk mund t’ju konfirmojë unë asgjë, ne jemi në vend të ngjarjes”, ka thënë Krajku. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.