Putin: Bota do të zhduket, por jo nesër!

20:54 / 20.12.2012

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka përjashtuar mundësinë që të premten të ndodhë fundi botës, siç kanë thënë mayat.

Në pyetjen se pse konferencën e tij të parë të madhe për gazetarë, pas kthimit në Kremlin, e ka organizuar një ditë para “fundit të botës”, ai ka thënë se e di se kur do të ndodhë kiameti.

“Unë e di se kur do të ndodhë fundi i botës”, tha ai dhe bëri një pauzë “dramatike”. “Do të ndodhë për nja 4.5 miliardë vite. Nga ajo që mbaj mend, ky është sistemi i funksionimit të Diellit tonë. Gjithçka do të mbarojë dhe reaktori do të digjet e ky do të jetë fundi i botës. Por, para kësaj do të shndërrohet në një xhuxh të vogël të bardhë”.

Në pyetjen nëse ka frikë, Putini është përgjigjur: “Pse të kemi nga e pashmangshmja”. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.