Rama zgjidhet zv/president i Internacionales Socialiste

18:45 / 5.02.2013

Lideri i Partisë Socialiste Shqiptare, Edi Rama ka konfirmuar zgjedhjen e tij si zv/president i Internacionales Socialiste.

Në Twitter dhe Facebook për miqtë dhe adhuruesit e tij, Rama ka shkruar mesazhin e parë lajmërues: "Me krenari për familjen tonë politike, Partinë Socialiste, ju njoftoj për zgjedhjen time zv/president i Internacionales Socialiste".

Më tej Rama ka shtuar me modesti se, "kjo zgjedhje është vlerësimi më i lartë për gjithçka kemi bërë në këto vite së bashku. Ju faleminderit të gjithëve!", transmeton Shekulli online .

Edi Rama është nisur dje për në Lisbonë në mbledhjen e Internacionales Socialiste, ku edhe ka marrë emërimin e ri. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.