Rexhepi: Edhe serbët do të paguajnë doganë

20:46 / 5.12.2012

Edhe mallrat që dedikohen për serbët e Kosovës, e që futen në pikat kufitare Jarinë e Merdar, do të paguajnë taksa e doganë, ka thënë ministri Bajram Rexhepi.

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka hedhur poshtë deklarimet e kryeministrit serb, Ivica Dacic, i cili pas takimit të djeshëm tha se janë marrë vesh që mallrat për serbët të kalojnë pa taksa dhe doganë nëpër këto pika kufitare.

“Edhe mallrat që dedikohen për serbët e Kosovës, e që futen në pikat kufitare Jarinë e Merdar, do të paguajnë taksa e doganë”, tha Rexhepi për KTV, transmeton Koha.net. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.