Rexhepi: Përgjohemi tash e 13 vjet

9:26 / 5.12.2012

Përgjimet telefonike të zyrtarëve të lartë të shtetit nuk paraqesin ndonjë risi për ministrin e Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi.

Të tilla përgjime, sipas tij, janë bërë që nga paslufta nga prania ndërkombëtare dhe nga shërbimet e huaja të inteligjencës, shkruan “Koha Ditore”.

“Prej kohës kur kam qenë kryeministër, shumica e zyrtarëve të lartë kanë qenë të përgjuar, qoftë nga strukturat e UNMIK-ut më herët, qoftë nga strukturat e EULEX-it tani, qoftë të shërbimeve të huaja ndërkombëtare, të cilët në një mënyrë kanë dashur me pasur situatën dhe analizën në Kosovë vazhdimisht nën kontroll”, ka thënë Rexhepi. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.