Rrecaj: Po presim që Limaj të mbrohet në liri

9:44 / 13.12.2012

Avokati i Fatmir Limajt, Tahir Rrecaj ka thënë se janë në pritje që këtë javë Gjykata Supreme ta sjellë vendimin për Fatmir Limajn, Naser Shalën dhe Naser Krasniqin.

Rrecaj në një prononcim për “Epokën e Re”, tha se beson se ky vendim do të jetë pozitiv dhe të pandehurit të mbrohen në liri.

“Realisht është dashur këtë javë të merret vendim, megjithëse gjykata nuk ka ndonjë afat. Por, meqenëse është rasti me paraburgim atëherë duhet të trajtohet me prioritet. Dëshiroj të besoj se këtë javë merret një vendim, sidoqoftë varet prej Gjykatës Supreme”, ka thënë Rrecaj, duke shprehur bindjen e tij se ky vendim i gjykatës do të jetë pozitiv. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.