Sao Tome tërheq njohjen për Kosovën?

22:32 / 10.01.2013

Presidenti i shtetit Sao Tome dhe Principe, Manuel Pinto Da Costa, ka pezulluar rezolutën e kryeministrit të kaluar të këtij shteti për të njohur Kosovën shtet të pavarur dhe sovran.

Dhjetë muaj pas njohjes zyrtare, Da Costa ka vendosur veto në rezolutën e cila njeh Kosovën dhe Gjeorgjinë, raporton KTV-ja.

Më 17 mars, Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës kishte pranuar notën verbale të njohjes së Kosovës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.