Sarandë, 3 anëtarë të këshillit bashkiak braktisin PS, për LSI-në

12:41 / 31.01.2013

Tre anëtarë të Partisë Socialiste (PS) në Këshillin Bashkiak të Sarandës, e kanë braktisur këtë forcë politike, duke u bashkuar me Lëvizjen Socialiste për Integrim (LSI).

Mësohet se anëtarët që kanë lënë PS-në duke u rreshtuar në radhët LSI-së janë Delfin Hajnaj, Enkeleda Vasili dhe Hajri Goxhaj.

Bëhet me dije se këta anëtarë nëpërmjet një deklarate i kanë komunikuar Partisë Socialiste vendimin e tyre për tu larguar tek LSI, bashkë me arsyet e këtij largimi. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.