Sekuestrohen 90 kg hashash, arrestohet babai dhe djali

11:57 / 14.12.2012

Dy persona nga e njëjta familje kanë rënë në pranga pasi u është sekuestruar 90 kilogramë hashash dhe armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Velcë në Vlorë dhe personat e arrestuar janë Skënder Xhaferraj, 60 vjeç dhe djali i tij Nardi Xhaferaj, 29 vjeç.

Policia ka sekuestruar në banesën e tyre: 90.660 kg hashash, 1 automatik kallashnikov, 142 copë fishekë M-56, 3 karikatorë dhe 1 armë zjarri gjahu.

Pas arrestimit, ndaj tyre ka nisur dhe procedimi penal. Ata akuzohen për “Prodhimi dhe shitje të narkotikëve”, si dhe“Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”. /Noa/Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.