Serbët bllokojnë magjistralen Mitrovicë-Leposaviq

12:59 / 14.12.2012

Rreth 20 serbë të veriut kanë bllokuar të premten në mëngjes magjistralen Mitrovicë-Leposaviq tek kryqi në fshatin Rudare të Zveqanit, duke kërkuar në këtë mënyrë lirimin e Slavoljub Jovicit dhe mbrojtjen e tij në liri.

Zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Besim Hoti, ka konfirmuar ngjarjen për Kosovapress.

Ndryshe, Slavoljub Jovic është arrestuar më 31 tetor të këtij viti me dyshimin për tentim vrasje të një ushtari të KFOR-it gjatë trazirave të qershorit në veri, ndërsa po mbahet në burgun e Kralevës. /Kosovapress/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.