Serbët: Nuk jetojmë në Kosovën e pavarur

12:54 / 30.01.2013

Rreth 1000 serb po marrin pjesë në tubimin e ashtuquajtur gjithë popullor që ka filluar para pak çastesh në veri të Mitrovicës, kundër marrëveshjes së Brukselit për doganat dhe kufijtë.

Krerët ilegalë të katër komunave veriore kanë porositur Bashkësinë Ndërkombëtare se serbët e këtushme nuk do të pranojnë në asnjë mënyrë të jetojnë në Kosovën e pavarur.

Policia e Kosovës po e vëzhgon protestën dhe për momentin nuk ka ndonjë incident.

Burime të Kosovapress-it bëjnë të ditur se në këtë protestë po marrin pjesë edhe struktura tjera kriminale serbe, që janë të njohura për krim të organizuar në veri të Mitrovicës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.