Serbia kundër kushtëzimeve për zbatimin e Marrëveshjes

8:44 / 24.04.2013

Ekipi i Serbisë për hartimin planit për implementim të marrëveshjes së Brukselit sot pritet të mbajë mbledhjen e vet të parë. Para mbajtjes së kësaj mbledhje, siç njoftojnë medie të Beogradit, është arritur pajtimi i plotë se Serbia nuk do të pranojë më asnjë kusht ose presion për zbatimin e marrëveshjes.

Qeveria e Serbisë dje kishte marrë vendimin për formimin e ekipit për hartimin Planit për implementim të të Marrëveshjes së Parë për parimet e normalizimit të marrëdhënieve Beograd–Prishtinë.

Udhëheqës të ekipit janë këshilltari i kryetarit serb Marko Djuric, sekretari i Qeverisë serbe Velko Odalovic dhe drejtori i drejtori sekretariati republikan për jurisprudencë Dejan Djurgjevic, transmeton “Koha”.

Prishtina dhe Beogradi kanë arritur më 19 prill marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.