SHBA, 7 vjeçari me pistoletë në shkollë

10:11 / 18.01.2013

Arma e mbushur, e kalibrit 22, është gjetur në çantën e të voglit, i cili frekuentonte një shkollë fillore në Queens të New York-ut.

Episodi i pabesueshëm, i cili pasqyrohet në mediat amerikane, vetëm një ditë pas bërjes publik të planit kundër armëve të zjarrit, nga ana e presidentit Barack Obama, ka ndodhur në institutin Far Rockway, në Queens.

Shkolla u kontrollua nga agjentë për të verifikuar nëse ishin fshehur apo jo armë të tjera, raporton Tch.

Zbulimi i pistoletës është bërë, kur djaloshi është ri-shoqëruar për në shkollë. Menjëherë është dhënë alarmi dhe është thirrur policia, e cila për 45 minuta ka mbyllur institucionin.

Nuk është ende e qartë se në cilat rrethana është gjetur pistoleta. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.