Shënohet 14 vjetori i “Eksodi 99”

12:06 / 15.04.2013

Sot shënohet 14-vjetori i “Eksodit 99”, kur forcat ushtarake, policore e paramilitare serbe, dëbuan masovikisht nga trojet e tyre popullatën shqiptare nga mbarë Kosova, duke ushtruar dhunë çnjerëzore mbi ta.

Manifestimi fillon nga Mitrovica dhe përfundon në mbrëmje në fshatin Xërxë të Rahovecit, transmeton KP.

Pjesëmarrësit do të bëjnë homazhe në varrezat e dëshmorëve në mbarë vendin. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.