Shpërthen bombola e gazit, plagoset rëndë çifti Osotvica

12:39 / 16.01.2013

Shpërthimi i një bombole gazi në ambientet e një dyqani në Berat ka lënë të plagosur rëndë dy persona.

Burime nga Policia thonë se janë identifikuar dy të plagosurit, Feim Ostovica dhe Zenepe Ostovica të cilët kanë qenë duke mbushur një bombol gazi në dyqanin e tyre, njofton Noa.

Dy të lënduarit janë dërguar menjëherë në spital për të marrë trajtimin e duhur. Gjendje e tyre nga mjekët vlerësohet të jetë e rëndë, ndërsa policia e shtetit bëri të ditur se është duke i vazhduar hetimet për zbardhjen e shkaktarëve që çuan në shpërthimin e bombolës së gazit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.