Shpërthim i fuqishëm në veri, nuk ka të lënduar

23:59 / 3.02.2013

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në zonën e tre rrokaqiejve në veri të Mitrovicës, rreth orës 22:20 në vendin ku qëndronte një post bllok i policisë.

Policia e Kosovës konfirmon shpërthimin, por thotë se nuk ka të lënduar. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Brahim Sadriu, ka thënë shkurt se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po i kryen hetimet. Në vendin e ngjarjes ka arritur edhe KFOR-i.

Ndërsa banorët e lagjes kanë thënë për KTV-në se nga shpërthimi janë dëmtuar disa makina që ishin të parkuar në vendin ku ndodhi shpërthimi.

Pak metra me larg në këtë lagje, vitin e kaluar pati ndodhur një shpërthim tjetër ku mbeti i vdekur Selver Haradinaj. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.