Shpërthime në Bagdad, 28 të vrarë

19:20 / 17.02.2013

Nga një seri shpërthimesh me bomba në disa zona të banuara më shiit në Bagdad, janë vrarë të paktën 28 njerëz dhe janë lënduar 100 të tjerë.

Shpërthimet kanë ndodhur në lagjet Sader Siti, Habibia, Kahir dhe në zona tjera të kryeqytetit.

Ministria e Naftës në të njëjtën kohë ka bërë të ditur se një shpërthim i një bombe ka dekativizuar një tubacion që mbante derivate të naftës nga rafineria më e madhe vendit në Beiji që gjendet në një provincë veriore.

Nuk është raportuar për të lënduar nga ky shpërthim. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.