Shukri Buja humb garën për të parin e PDK-së në Lipjan

23:12 / 23.12.2012

Kryetari i Lipjanit, Shukri Buja, ka humbur garën për të parin e Partisë Demorkatike të Kosovës në këtë qytet.

Buja ka humbur në garë nga Fitim Selimi, i cili është zgjedhur kryetar i Degës së PDK-së në Lipjan, raporton “Zëri”.

Buja njihej si njeri i fortë i PDK-së, ndërsa ka qenë edhe një prej komandantëve të UÇK-së në atë zonë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.