Siri: 22 të vrarë nga shpërthimi

9:32 / 17.01.2013

Në provincën veriore të Sirisë, Idlib raportohet se kanë shpërthyer tri makina-bombë, ku si pasojë kanë vdekur 22 persona, ndërsa janë plagosur më shumë se 30 të tjerë.

Një zyrtar i qeverisë siriane ka njoftuar se shpërthimet kanë godituri autostradën kryesore dhe një rreth-rrotullim, raporton AP.

Vëzhguesit Britanik për të drejtat e njeriut në Siri kanë thënë se sulmet me bomba në rajonin e Idlib-it kishin cak qendrën rajonale të sigurisë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.